Grafika życzliwośćW dniach 21-25 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z odbywającym się 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, Dniem Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji. Samorząd uczniowski zaprosił do projektu nauczycieli oraz uczniów z klas 4-8.
Jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego, jaki rozgrywa się w Ukrainie, czyli walka i łamanie praw. 21 listopada połączyliśmy Dzień Życzliwości z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. To wydarzenie, jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W ramach tego dnia wszyscy uczniowie zaproszeni zostali do ubrania się w kolorze niebieskim. Celem było okazanie wsparcia i solidarności dzieciom, których prawa nie są respektowane. Przez cały dzień rozbrzmiewały nam słowa:
"Mam prawo żyć"
"Mam Rawo być sobą"
"Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą."

Pokazaliśmy zatem, iż walka i zawiść szkodzą, niszczą, a nie budują. Inicjatywa życzliwości ma za zadanie przekonać ludzi do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Przesłanie akcji jest proste:
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

wyborySU 800x445Jak co roku, we wrześniu, odbyła się kampania wyborcza kandydatów do Samorządu Uczniowskiego. Były plakaty, hasła i obietnice przedwyborcze. Ukoronowaniem akcji wyborczej były wybory, które w głosowaniu tajnym, bezpośrednim i powszechnym wyłoniły samorządową reprezentację szkoły. Dnia 20 września odbyły się wybory. Uczniowie klas IV -VIII oddali swój głos na karcie wyborczej na jednego z kandydatów:

  • Maria Gracka - V b
  • Zuzanna Gruszczyńska - klasa VII
  • Hanna Adamik – klasa VIII a
  • Maksymilian Zalewski klasa VIII a
  • Julia Dudek - klasa VIII b
  • Aleksandra Matyasik - klasa VIII b

Po czwartej godzinie lekcyjnej nastąpiło otwarcie urny i przeliczenie głosów.
Głosowało 117 uczniów. Jeden głos był nieważny.

walentynki tytułMały Samorząd Uczniowski z okazji walentynek zaprosił wszystkich uczniów klas 1-3 do wspólnej zabawy ogłaszając walentynkowy konkurs plastyczny. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie walentynkowej kartki według własnego pomysłu. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością tworząc prace konkursowe, które mieli okazję podziwiać wszyscy uczniowie szkoły. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwania, aby wyłonić zwycięzców, po burzliwej naradzie uznano, że nagrodzeni zostaną wszyscy uczestnicy konkursu. Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych wyzwaniach.

Walentynki w klasach 1-3

dzien edukacji narodowej

W październiku obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej oraz Światowy Dzień Poczty i Dzień Znaczka. Tym razem postanowiliśmy połączyć te wydarzenia i oprócz tradycyjnych życzeń skierowanych do grona pedagogicznego i pracowników naszej szkoły, uczniowie przygotowali niespodziankę w postaci projektów znaczków pocztowych z wizerunkami swoich wychowawców i nauczycieli. Dodatkowo uczniowie mieli możliwość wysłania za pośrednictwem naszej szkolnej poczty kartek do wybranych nauczycieli. Treść tych kartek stanowiły nie tylko życzenia, ale również podziękowania, wyrazy podziwu czy słowa uznania.
Nauczyciele i pracownicy szkoły serdecznie dziękują wszystkim uczniom za ciepłe gesty i słowa:)

Dzień Edukacji Narodowej w 2021r.