5e4d505b754f3 o large16 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz pączków i faworków. W TŁUSTY CZWARTEK prawie wszyscy pochłaniają duże ilości pączków. Według przesądu, jeśli ktoś w ten dzień nie zje ani jednego pączka, to w dalszej części roku nie będzie mu się wiodło.
Zatem miniony czwartek był jednym z ulubionych dla naszych uczniów. Nie licząc kalorii wszyscy zajadali się pączkami.

Kochani Rodzice, dziękujemy!

walentynki 001W tym dniu w naszej szkole panował wspaniały nastrój, przepełniony miłością, przyjaźnią i sympatią. Podobnie jak w latach ubiegłych Samorząd Uczniowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Każdy z uczniów mógł wrzucić do skrzynki swoją walentynkę. W dniu Św. Walentego korespondencja została doręczona do adresatów. Wszystkie kartki były niezwykle kolorowe i starannie przygotowane. Poczta cieszyła się dużą popularnością. Mnóstwo miłych słów i pozytywny przekaz wprawił nas w doskonały nastrój.

pobrane26 stycznia, po ciężkiej pracy w I półroczu, odbyła się ZABAWA KARNAWAŁOWA dla klas IV-VIII. Celem imprezy była integracja społeczności szkolnej, przybliżenie tradycji i zwyczajów związanych z karnawałem, dostarczenie radości z wcielenia się w role różnych postaci. Było wielu przebierańców. Nie zabrakło wyobraźni. Uczestnicy przyodziali się w prawdziwe stroje karnawałowe, mieniące się cekinami, różnymi świecidełkami. Podczas dyskoteki nie zabrakło tańców w parach, wspólnie w kole, czy też węża. Uczniowie bawili się cudownie, a dobrą muzykę serwował pan Grzegorz Banaszkiewicz. Samorząd Uczniowski także podczas dyskoteki karnawałowej sklepik z ciastem i napojami.
Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni,

Grafika życzliwośćW dniach 21-25 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z odbywającym się 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, Dniem Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji. Samorząd uczniowski zaprosił do projektu nauczycieli oraz uczniów z klas 4-8.
Jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego, jaki rozgrywa się w Ukrainie, czyli walka i łamanie praw. 21 listopada połączyliśmy Dzień Życzliwości z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. To wydarzenie, jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W ramach tego dnia wszyscy uczniowie zaproszeni zostali do ubrania się w kolorze niebieskim. Celem było okazanie wsparcia i solidarności dzieciom, których prawa nie są respektowane. Przez cały dzień rozbrzmiewały nam słowa:
"Mam prawo żyć"
"Mam Rawo być sobą"
"Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą."

Pokazaliśmy zatem, iż walka i zawiść szkodzą, niszczą, a nie budują. Inicjatywa życzliwości ma za zadanie przekonać ludzi do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Przesłanie akcji jest proste:
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.