Biblioteka szkolna otwarta jest w następujących godzinach:

 

Poniedziałek – 9:00-12:50

Wtorek – 9:45-11:40

Środa – 9:00-12:50

Czwartek – 10:45-12:50

Piątek – 9:00-11:30

ilustracja wprowadzającaW bibliotece szkolnej zostały rozstrzygnięte październikowe konkursy: dla kl. II-VIII - konkurs plastyczny pod hasłem "Ilustracja do mojej ulubionej książki". Na konkurs wpłynęło 20 prac. Każda inna, a wszystkie – piękne. Zwycięzcami w tym konkursie zostali:

Ilustracja wprowadzającaCzasem wystarczy zdjąć książkę z półki i położyć ją w widocznym miejscu, żeby zainteresować nią czytelnika.
Jak co roku, w miesiącu październiku, obchodziliśmy w naszej szkole święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji biblioteka szkolna prowadziła akcję WYLOSUJ SOBIE KSIĄŻKĘ DO PRZECZYTANIA. Była to zabawa czytelnicza, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów klas I-III, ale chętnie brali też w niej udział uczniowie klas starszych. W widocznym miejscu, w wypożyczalni była przygotowana specjalna wystawa książek i losy z numerami. Chętni uczniowie losowali numer i wypożyczali książkę oznaczoną takim numerem. Akcja trwała trzy tygodnie i cieszyła się dużą popularnością, a gdy się zakończyła, część uczniów nie kryła swojego rozczarowania z jej zakończenia.
Ps. Na prośby uczniów akcja jest kontynuowana.
„Czytanie to wyzwanie – podejmij je”

Akcja czytelnicza "Wylosuj sobie książkę do przeczytania"

 

Ilustracja wprowadzająca29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Ilustracja wprowadzającaZ okazji Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odwagi i zabawy – w szkolnej bibliotece aż zaroiło się od kolorowych kropek umieszczonych na przeróżnych dekoracjach.
W szkolnej czytelni na dzieci czekało mnóstwo działań plastycznych i matematycznych z kropką w roli głównej. Nie zabrakło też łamigłówek, labiryntów i gier towarzyskich z kropką w tle. Biblioteczni goście również łączyli kropki, tworząc dzięki temu różne ilustracje. Uczniowie naszej szkoły okazali się bardzo kreatywni.

Do zobaczenia za rok!

Międzynarodowy Dzień Kropki w bibliotece szkolnej

 

Ilustracja wprowadzająca (Copy)W październiku świętowaliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji zorganizowane zostały m.in. konkursy plastyczne. Pierwszy to: "By czytać się chciało - zrób zakładkę wspaniałą". Należało uruchomić swoją wyobraźnię i fantazję i wykonać zakładkę do książki. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów klas młodszych. Do biblioteki szkolnej napłynęło wiele interesujących i ciekawych prac. Wręczenie nagród uczniom odbyło się 20 stycznia. Na konkurs wpłynęło 26 prac, a laureatami zostali:
Marysia Gracka z kl. III b - I miejsce, Maja Marek z kl. III b – II miejsce, Oliwia Banicka z kl. III a – III miejsce.
Wyróżnienia zdobyli: Błażej Żukowski z kl. III b oraz Aleksander Kolan z kl. III a.

bibliotekaPo raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo. Z tej okazji biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika poszczególnych klas.

drugie ksiazka„Książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane”.
Przedstawiciele Małego Samorządu postanowili znaleźć książkom nowych właścicieli. Zorganizowali akcję pod hasłem „ Podaruj drugie życie książce”. Przez kilka tygodni zbierali książki przynoszone z domu ochoczo przez koleżanki i kolegów z klas 1-3.

biblioteka2018Zapraszam do biblioteki szkolnej, w której ostatnio pojawiło się sporo nowości. Są wśród nich nowości wydawnicze dla najmłodszych, obecne bestsellery, powieści obyczajowe, kryminalne, sensacyjne, fantastyczne, przygodowe, podróżnicze oraz liczne komiksy. Mam nadzieję, że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta jest bardzo bogata, zachęcająca do wypożyczania i czytania.

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/ikony_wprowadzenia/ilustracja_wprowadzająca.jpg'
There was a problem loading image 'images/ikony_wprowadzenia/ilustracja_wprowadzająca.jpg'

ilustracja wprowadzającaPo raz kolejny na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Do obchodów przyłączyła się również nasza szkolna biblioteka podejmując działania i akcje promujące bibliotekę i czytelnictwo. Z tej okazji nasza biblioteka ogłosiła konkurs na najaktywniejszego czytelnika w klasach I-VII SP i II-III gimnazjum. Oto zwycięzcy konkursu w październiku w poszczególnych klasach: