325 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniowie uczęszczających na świetlicę szkolną przynieśli swoje ulubione maskotki. Były przytulańce i duzo uśmiechu. Poznaliśmy też historię Pluszowego Misia.Powstała również foto budka dzieki, której każdy mógł zmienic się w ulubionego pluszaka wszystkich dzieci.

zdjęcie tytułowe22 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest przypomnienie wszystkim ludziom, jak ważna jest nasza planeta. W tym dniu organizowane będą różne akcje promujące postawy proekologiczne, szczególnie wśród najmłodszych. Świetlicowe różności zapraszają Was do wspólnego obchodzenia Dnia Ziemi i zdobycia wiedzy, w jaki sposób możecie dbać o naszą planetę i przyczynić się do jej ratowania.

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem: https://view.genial.ly/607c70b52729260d4448082b/presentation-swietlicowe-roznosci-dzien-ziemi

tangramW tym tygodniu zapraszamy do wspólnej zabawy z grą logiczną o nazwie Tangram. Jest to chińska układanka znana od 3000 lat. Tangram stanowi kwadrat podzielony na 7 części, z których należy ułożyć wskazany wzór. Propozycję zabawy znajdziecie pod linkiem: https://view.genial.ly/60734631d25b7e0d360c53a1/interactive-content-swietlicowe-roznosci-tangram 

wielkanoc Świetlicowe różności zapraszają do wspólnej wielkanocnej zabawy. Przed Wami kilka zadań oraz ciekawych inspiracji, które możecie wykorzystać w wolnym czasie. Zadania znajdziecie pod linkiem, czytajcie dokładnie polecenia i bawcie się dobrze! Życzymy Wam wesołych świąt.
Link: https://view.genial.ly/606074f522e8260d25456cdc/interactive-content-swietlicowe-roznosci-wielkanocna-zabawa

miedzynarodowy dzien pizzy top9 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pizzy. Świętowanie Dnia Pizzy rozpoczęliśmy od zabawy w kodowanie, uczniowie mieli również okazję poznać historię pizzy, dowiedzieć się, jakie dokładnie jest jej pochodzenie, a także poznać wszystkie jej rodzaje. W dobie pandemii nie mogliśmy urządzić degustacji, dlatego każdy uczeń zaprojektował swoją ulubioną pizzę, która zamiast na talerze trafiła do naszej galerii.

zdjęcie tytułowe (Copy)Po długim czasie nauki zdalnej świetlicę szkolną wypełniły znajome dźwięki wesołych rozmów dzieci. Po powrocie za oknem towarzyszyła nam zima, która swoje odzwierciedlenie znalazła w zimowych pracach dzieci. Prace plastyczne powstały przy wykorzystaniu różnych materiałów takich jak bibułki do muffinek, patyczki lekarskie i kosmetyczne oraz wata i płatki kosmetyczne.

Zapraszamy do obejrzenia efektów pracy dzieci w galerii:

Świetlicowe różności kalendarz adwentowyKalendarz adwentowy wywodzi się od wieńca, w którym zamiast świec umieszczano 24 małe woreczki z drobnymi niespodziankami. Obecnie kalendarz adwentowy umila nam oczekiwanie na Święta Bożego Narodzenia. Świetlicowe różności również przygotowały dla wszystkich dzieci kalendarz adwentowy z licznymi niespodziankami. Znajdziecie je pod linkiem: https://view.genial.ly/5fbd308e2d60f90d07533c62/social-vertical-post-swietlicowe-roznosci-kalendarz-adwentowy 

zdjecie tytułowe oczekiwanie na świetego mikołaja6 grudnia obchodzimy Mikołajki, dzień, w którym otrzymujemy drobne upominki. W tym roku oczekiwanie na Świętego Mikołaja przeniesiemy w wirtualny świat. Zapraszam Was do wspólnego oczekiwania na Świętego Mikołaja. Niespodzianki znajdziecie pod linkiem:
https://view.genial.ly/5fc378f72c85d8120cbf2682/social-action-swietlicowe-roznosci-mikolajki

Zdjęcie tytułowe Tydzień andrzejkowyWielkimi krokami zbliżają się Andrzejki, zapraszam Was zatem do wspólnej zabawy. W tym tygodniu świetlicowe różności zapraszają do zabawy andrzejkowej „Jedna Wróżba dziennie”. Jeżeli jesteście ciekawi, co czeka Was w przyszłości koniecznie zajrzyjcie pod link i bawcie się dobrze!
https://view.genial.ly/5fba72d27eb7770cfdb2cdc6/horizontal-infographic-lists-swietlicowe-roznosci-andrzejkowy-tydzien

zdjęcie tytułowe Andrzejki29 listopada to dzień wróżb i zabaw. Andrzejki kończą czas zabawy i rozpoczynają adwent. W tym roku w nieco inny sposób przyszło nam świętować andrzejki i zabawy tradycyjne musimy zamienić na zabawy online. Zapraszam Was zatem na andrzejkową zabawę online. Znajdziecie tutaj informacje na temat tradycji andrzejkowych, wróżby oraz dyskotekę online. Mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie, a wszystko znajduje się pod linkiem. Udanego wróżenia!
https://view.genial.ly/5eb97accd236a10cfac6885b/presentation-swietlicowe-roznosci-andrzejki