australia15 marca 2018r. już po raz piąty odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Jego adresatami byli uczniowie II i III etapu edukacyjnego chcący sprawdzić swoją wiedzę na temat krajów, w których angielski jest językiem urzędowym. Tym razem tematyka konkursu została zawężona do zagadnień związanych z Australią.

Rywalizacja składała się z dwóch etapów: pierwszy z nich polegał na wykonaniu plakatu o Australii, a w drugim trzynaście dwuosobowych drużyn zmagało się z zestawem 10 pytań na temat geografii, kultury, polityki, historii i obyczajów panujących na czerwonym kontynencie. Zawody prowadzone przez p. Agatę Samulską były bardzo dynamiczne, a multimedialna prezentacja pozwalała na natychmiastowe uzyskanie informacji zwrotnej na temat prawidłowości udzielonych odpowiedzi. W tym samym czasie jury w składzie: p. Alicja Pokorna i p. Ewa Witkowska oceniało wysiłki uczniów. W tej edycji obyło się bez dogrywki i poemocjonujących zawodach rywalizację zwyciężyli Iwona Błochowiak i Dominik Jaskowski, drugie miejsce zajęli: Igor Juszczyk i Bartosz Zauer, a na trzeciej pozycji uplasowali się Hubert Czaja i Emilian Sułkowski. Wyróżnieni zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

W tym dniu nagrodzeni zostali uczestnicy jeszcze jednego konkursu zorganizowanego przez anglistki. Był to ogłoszony jeszcze w marcu i adresowany do wszystkich uczniów naszej szkoły konkurs językowo-plastyczny zatytułowany SPRING POSTER. Zadaniem uczestników było wykonanie plakatu zatytułowanego „Spring”, na którym znajdą się symbole wiosny podpisane w języku angielskim. W konkursie wzięło udział 12 osób. Wykonane przez uczniów plakaty były niezwykle kolorowe i pomysłowe, i przez długi czas zdobiły hol naszej szkoły. Przy ich ocenie pod uwagę były brane walory estetyczne, kompozycja pracy, liczba ukazanych haseł, a przede wszystkim - poprawność językowa.
Wyniki konkursu:
I miejsce: Nikola Małachowska, kl.VI
II miejsce: Rozalia Wachowska, klasa II gimnazjum
III miejsce: Sylwia Michałowicz, klasa III gimnazjum

 

V Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych