projekt kształtowaniePoniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z realizacji projektu unijnego „Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzów Wlkp.”

 Kolejne zajęcia z projektu

Galeria:

 Kurs Lego Robotyki latajacych dronów

ikona projektPoniżej prezentujemy wybrane zdjęcia z dotychczasowej realizacji projektu unijnego „Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzów Wlkp.”

 Sześć miesięcy projektu unijnego w obiektywie

Drugiego marca, grupa 32 uczniów ze szkoły podstawowej i z gimnazjum brała udział w zajęciach edukacyjnych w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym Fundacji UAM. Na Zielonej Wystawie w Laboratorium Wyobraźni uczniowie łączyli naukę z zabawą. Jest to centrum nauki, gdzie w nowatorski sposób rozbudza się u dzieci ciekawość świata, rozwija wyobraźnię i zainteresowanie naukami ścisłymi. Zwiedzaliśmy tam ekspozycję interaktywną Nie wahaj się- baw się! Dzieci miały możliwość samodzielnego uruchomienia każdego z dwunastu interesujących eksponatów, m.in. piaskową karuzelę. Byliśmy także w laboratorium o nazwie Eksperymentarium 2, gdzie uczniowie przekonali się, że chemia może być romantyczna. Wcielając się w detektywów, samodzielnie wykonywali doświadczenia tworząc „eliksir miłości” oraz glicerynowe mydełko w kształcie serca. A wszystko to pod okiem wyspecjalizowanej kadry. Zajęcia były interesujące i z wielką ochotą w nich uczestniczyliśmy.

stanowicePodczas ferii zimowych gimnazjaliści naszej szkoły realizowali zajęcia w ramach realizacji projektu „Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzów Wlkp.”. Między innymi wzięli udział w wyjeździe do Laboratorium Badawczego "Inneco" w Stanowicach. Pod okiem fachowców przeprowadzali doświadczenia z zakresu biologii, chemii i fizyki. Wykonali między innymi kulę do kąpieli, puder lekki, naturalny błyszczy do ust, mydełka zapachowe, olejek pielęgnacyjny do paznokci.  Kilka ciekawych eksperymentów, jakie przeprowadziliśmy na żywo, pokazują te zjawiska, o których uczymy się w teorii na lekcjach w szkole.

projekt klodawa rozankiUczniowie na lekcjach z wychowawcą oraz rodzice na zebraniach klasowych zostali zapoznani przez nauczycieli z założeniami projektu „Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzów Wlkp.”. Podczas prezentacji projektu wychowawcy udzielali odpowiedzi na pytania zarówno uczniów, jak i rodziców.

projekt klodawa rozanki
Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum wchodzące w skład Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Różankach przystąpiły do realizacji projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzów Wlkp.”. Zadania projektu obejmują zajęcia:

  • wyrównawcze,
  • korekcyjno-kompensacyjne,
  • rewalidacyjne,
  • dla dzieci ze specyficznymi problemami w nauce,
  • rozwijające ich zdolności i naturalne predyspozycje.