70 LAT poprawione logoNa długo zachowamy w pamięci datę 3 czerwca 2016 r. To właśnie w tym dniu nasza szkoła uczciła Jubileusz 70-lecia swojego istnienia. Przez cały rok szkolny obchodziliśmy święto szkoły, organizowane były różnorodne akcje, np. konkursy, wystawy, aż wreszcie n a początku czerwca przyszedł czas, by wszystko podsumować w szerokim gronie zaproszonych gości, absolwentów, rodziców, byłych i obecnych pracowników szkoły. Galę zainaugurowała uroczysta msza święta, następnie część oficjalna odbyła się w murach szkoły. Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” oraz Hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II głos zabrała Pani dyrektor - Elżbieta Pietruszkiewicz, która serdecznie powitała wszystkich znakomitych gości. Było ich tak wielu, że aż trudno wyliczyć. Przede wszystkim Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Elżbieta Rafalska, która objęła nad uroczystością honorowy patronat, Lubuski Kurator Oświaty - Ewa Rawa, Wójt Gminy Kłodawa - Anna Mołodciak, radni różnych szczebli, dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek, proboszczowie, sołtysi, przedstawiciele nadleśnictwa, myśliwych, straży, absolwenci, dawni pracownicy szkoły i wiele, wiele innych osób, którym jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że byli z nami w tym szczególnym dniu.

corrida2016„Honor Polaka plami, kto pisze z błędami”
03 czerwca 2016r. odbył się V KONKURS ORTOGRAFICZNY dla dorosłych „Ortograficzna corrida” o tytuł Mistrza Ortografii 2016 i puchar wójta Gminy Kłodawa oraz I Wicemistrza i puchar dyrektora Zespołu Szkół w Różankach. Celem konkursu było zwiększenie motywacji w poznawaniu i stosowaniu podstawowych zasad ortograficznych, interpunkcyjnych i integrowanie środowiska gminnego. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda pt. „Siedemdziesięciolecie Szkoły Podstawowej”.

fotoW ramach obchodów 70-lecia Szkoły Podstawowej w Różankach zorganizowano konkurs fotograficzny dla uczniów szkoły podstawowej pt. „Moja szkoła w obiektywie”. Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I-III i dla uczniów klas IV-VI.

dziadkowieJubileusz szkoły jest doskonałą okazją do wspomnień. Dlatego wychowawczynie klas I-III szkoły podstawowej zorganizowały cykl spotkań pod hasłem „Piosenki naszych dziadków – jak to dawniej w szkole było?”. Zaproszeni zostali dziadkowie i babcie naszych uczniów, którzy podzielili się swoimi refleksjami dotyczącymi życia szkolnego. Goście opowiadali różne ciekawe historie o czasach, kiedy sami uczęszczali do szkoły podstawowej. Wspominali o tarczach przytwierdzonych do mundurków szkolnych, które z dumą nosił każdy uczeń.

konkurs 70 lecie

KONKURS
Drogi uczniu!
Czytaj uważnie informacje na tablicy w holu szkoły,
poznaj jej historię,
weź udział w konkursie dotyczącym przeszłości Szkoły Podstawowej w Różankach.

W związku z siedemdziesięcioleciem istnienia Szkoły Podstawowej w Różankach ogłaszamy konkurs pt „Historia naszej szkoły”. Kierujemy go do uczniów szkoły podstawowej z klas 4-6 oraz do gimnazjalistów. Na tablicy w holu szkoły umieszczane są wiadomości dotyczące jej przeszłości. Informacje będą eksponowane na gazetce do wiosny. Wiosną nastąpi rozstrzygnięcie konkursu dotyczącego historii Szkoły Podstawowej w Różankach. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Fundatorem nagród jest dyrektor szkoły Elżbieta Pietruszkiewicz.
Zapraszamy do udziału!

bnW tym roku szkolnym obchodzimy 70-lecie powstania szkoły. Z okazji jubileuszu zapraszamy do odwiedzin naszych absolwentów. W piątek, 18 grudnia odwiedził nas niezwykły gość. Z Toronto przyjechała do nas wybitna absolwentka – Kamila Szulc, która opuściła szkolne mury w 1994 r. Jej dalsza edukacja to II Liceum Ogólnokształcące w Gorzowie Wlkp., studia w Poznaniu na dwóch kierunkach - psychologii i filozofii, a następnie wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Tam Kamila zajmowała się kognitywistyką, prowadziła badania naukowe pod kątem chorób Parkinsona i Alzheimera i konsekwentnie uzupełniała swoje wykształcenie.

konkurs fotoZ okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej w Różankach ogłaszamy konkurs fotograficzny pod nazwą „Moja szkoła w obiektywie”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej. Zdjęcia będą oceniane w kategoriach klas I-III i IV-VI. Fotografie mogą być kolorowe lub czarno-białe. Oceniane będzie przede wszystkim wrażenie artystyczne. Zdjęcia mogą być w formie cyfrowej lub tradycyjnej.

t_150_100_16777215_0_0_images_ikony_wprowadzenia_projekt.jpg

„Jak nasza szkoła zmieniała się na przestrzeni 70 lat” to tytuł projektu realizowanego od października przez trzynastu uczniów klas II. Jego podsumowanie odbyło się na szkolnym apelu 19 czerwca. W ramach tej inicjatywy gimnazjaliści spotykali się z byłymi pracownikami szkoły oraz z jej pierwszymi uczniami. Szukali informacji w różnych źródłach - m.in. na stronach internetowych, w lokalnej prasie, książkach, w archiwum. Bardzo pomocne okazały się rozmowy z p. Barsabą, która edukację w naszej placówce rozpoczęła 1 września 1945 oraz z p. Teszbir i p. Motykiem, którzy naukę podjęli rok później.