SŁODKA PATRIOTKA 2023
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 29
Po raz drugi z inicjatywy samorządów uczniowskich naszej szkoły świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości słodkimi wypiekami. "Słodka Patriotka" staje się naszą tradycją. Wszystkie ciasta, ciasteczka i desery były pomysłowe i piękne, dlatego jury nagrodziło wszystkich uczestników konkursu. Dochód ze sprzedaży słodkości zasilił budżet naszych samorządów. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie rodziców i uczniów w nasze przedsięwzięcie.
„Lata 20., lata 30. – kiedyś dla wzruszeń będą pretekstem”
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 35
to myśl przewodnia tegorocznych obchodów 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole. 10 listopada nasza hala sportowa zamieniła się w stylowe wnętrze warszawskiej Kawiarni pod Picadorem. Była to jedna z najsławniejszych kawiarni okresu międzywojennego, która została otwarta kilkanaście dni po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Była ona miejscem spotkań poetów z grupy Skamander. Przy kawiarnianych stolikach zasiedli: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Kazimierz Wierzyński, Julian Tuwim, Antoni Słonimski, Jan Lechoń, Jarosław Iwaszkiewicz, którzy dyskutując o polityce i sztuce, deklamowali publicznie swoje wiersze.
„CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE…”
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 18
Z okazji Święta Niepodległości przy współpracy ze Stowarzyszeniem Nasze Różanki zorganizowaliśmy szkolny konkurs fotograficzny pt. "Cudze chwalicie, swego nie znacie...". Autorzy nagrodzonych prac to: Michał Strach, Nicola Bujak i Hanna Andrzejewska.
Niepodległość na wesoło
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 20
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości przeprowadziliśmy konkurs na przebranie stylizowane na lata 20. i 30. ubiegłego stulecia. Jak zwykle mogliśmy liczyć na pomysłowość uczniów i ich rodziców. Wszyscy uczestnicy zabawy zaprezentowali się w strojach oddających ducha dwudziestolecia międzywojennego. Dlatego też jury postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.
Serdecznie gratulujemy pomysłowości.
#przerwanaczytanie_
- Szczegóły
- Sylwia Bratkowska
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 22
26 października w naszej szkole miało miejsce szczególne wydarzenie. Kolejny raz wzięliśmy udział w Międzynarodowej Przerwie na Czytanie. Akcja pokazała, że czytanie może być świetną zabawą, chwilą oddechu od lekcji. Kolejny raz przekonaliśmy się, że czytać można wszędzie i na różne sposoby. Czytaliśmy w bibliotece, na korytarzu, w świetlicy szkolnej, a także w klasach. Nieważne jest miejsce, ważne że choć na chwilę przenieśliśmy się w świat baśni i książkowych przygód.
Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 69
Koło Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Gorzowie Wielkopolskim oraz Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim zorganizowali i przeprowadzili w Grę terenową - „Tropem Powstańców Wielkopolskich po Gorzowie”. Wzięli w niej udział również nasi uczniowie – członkowie Koła Historycznego. W trakcie gry mieli okazję m.in.: poznać rys historyczny Kwatery i Tablicy Upamiętniającej Powstańców Wielkopolskich na Cmentarzu Świętokrzyskim przy ul. Warszawskiej, dowiedzieć się o działalności „Domu Rzemieślniczego” skupiającego organizacje rzemieślników, z których wielu było Powstańcami. Temu wyjątkowemu spotkaniu z historią towarzyszyły również konkursy, w których nasza reprezentacja wykazała się doskonałą wiedzą.
W PIERNIKOWYM GRODZIE
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 16
Klasy IV-VII uczestniczyły w dwudniowej wycieczce do stolicy piernika – Torunia. Pierwszy dzień upłynął nam na spacerze po zabytkowej części miasta. Zwiedziliśmy m.in.: Stare Miasto z Ratuszem, pomnikiem Mikołaja Kopernika i Dworem Artusa, Kościół Mariacki, Kościół św. Janów z zegarem astronomicznym oraz Krzywą Wieżę. Po zakupieniu pamiątek pojechaliśmy do Fortu IV, gdzie żołnierz w pruskim mundurze zaprezentował nam twierdzę. Następnie braliśmy udział w grze terenowej, podczas której mogliśmy wykazać się swoją sprawnością fizyczną i organizacyjną. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy od nauki przez zabawę w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Na koniec pod okiem mistrza przeszliśmy kurs wypiekania pierników.
Zmęczeni, ale i pełni wrażeń powróciliśmy do domu.
„Dzieci rodzą się ze skrzydłami, nauczyciele pomagają je im rozwinąć” – J. Korczak.
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 19
13 października był dniem świątecznym dla całej naszej szkolnej społeczności. Tego dnia uroczyście obchodziliśmy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Dla wszystkich pracowników naszej placówki oraz dla zaproszonych gości uczniowie przygotowali program artystyczny. Były wiersze, piosenki, scenki przedstawiające szkolną rzeczywistość oraz życzenia. SU przygotował dla wszystkich pracowników szkoły drobny upominek- pastylki superbelfra.
Uczniowie klas szóstych na zajęciach edukacyjnych w Parku Narodowym UJŚCIE WARTY
- Szczegóły
- Danuta Górska
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 88
W dniu 11 października grupa 22 uczniów naszej szkoły udała się na lekcję w terenie do Parku Narodowego UJŚCIE WARTY. W czasie pobytu w Chyrzynie obejrzeliśmy film edukacyjny „Ptasie dzieci i ich domy”, który był przeplatany aktywnością dzieci zadających pytania i odpowiadających na zagadki prelegenta. Kolejnym punktem były zajęcia laboratoryjne - „Bezkręgowce wodne”, które zostały poprzedzone spacerem nad jezioro w celu złowienia organizmów wodnych. Zaopatrzeni w odpowiednie pojemniki i sita do połowu bezkręgowców wodnych z zaciekawieniem i dużymi emocjami poławialiśmy organizmy. Następnie ze złowionymi obiektami udaliśmy się do laboratorium, gdzie przez binokulary mogliśmy obserwować złowione bezkręgowce wodne, a wykorzystując klucz do rozpoznawania tych organizmów mogliśmy określić jaki to jest bezkręgowiec.
Ocalić od zapomnienia...
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 66
Delegacja SU wybrała się na pobliski cmentarz, aby uporządkować groby, których już nikt nie odwiedza. Wspólnie oczyścili je z gałęzi i chwastów. Następnie złożyli na nich znicze i wiązanki kwiatów. Odwiedzili również mogiły osób związanych z naszą szkołą i zasłużonych dla ojczyzny.