SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW 2024
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: szkoła podstawowa
- Odsłony: 15
Wystartowała kolejna edycja Talenciaków. Akcja polega na zbieraniu specjalnych kuponów “Talenciaków”, które następnie można przekazać na rzecz szkoły. Kupony można otrzymać za każde 50 zł wydane na zakupy zawierające co najmniej jeden owoc lub warzywo. W zamian za kupony będziemy mogli otrzymać pomoce dydaktyczne. Kupony można zarejestrować samodzielnie na stronie https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/glowna lub przynieść do szkoły.
Zapraszamy do wsparcia w tej akcji naszej szkoły.
Inauguracja nowego roku szkolnego 2024/2025
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 50
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego już za nami. Było bardzo uroczyście. Zebranych powitała dyrektor szkoły – pani Marta Andrzejewska. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Kłodawa – pani Anna Mołodciak, kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Gruntami – pan Grzegorz Zapytowski oraz ksiądz kanonik – Wojciech Jurek. Przybyli goście życzyli zarówno uczniom, jak i pracownikom szkoły wielu sukcesów, satysfakcji i powodzenia. Po głównej uroczystości nastąpiło otwarcie nowych sal lekcyjnych dla naszych najmłodszych uczniów.
Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego, pełnego pasji i odkryć!
KĄCIK MIŁOŚNIKÓW KSIĄŻEK
- Szczegóły
- Grażyna Kaźmierczak
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 139
Od kilku tygodni w naszej szkole, pod schodami, powstawał Kącik Miłośników Książek. Przede wszystkim od dłuższego czasu zbieraliśmy książki dla młodszych i starszych uczniów, ale również wyszukiwaliśmy informacje o nowościach wydawniczych, a także zdjęcia z różnych akcji czytelniczych. Do tego dodaliśmy trochę miłych akcentów, takich jak pufy, maskotki, dywaniki i w rezultacie powstało całkiem sympatyczne miejsce. Dzisiaj p.dyrektor Elżbieta Pietruszkiewicz dokonała oficjalnego otwarcia. Wraz z uczniem klasy IIb, Tymkiem Derą, przecięła symboliczną złotą wstęgę.
SPOTKANIE Z ABSOLWENTEM
- Szczegóły
- Grażyna Kaźmierczak
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 124
W piątek do naszej szkoły zawitał wyjątkowy gość - autor książki "Najlepsze życzenia", popularyzator czytelnictwa, dziennikarz, a przede wszystkim były uczeń - Olek Knobel. Nasz absolwent opowiadał o swojej książce, o swoich pasjach, o tym, że każdy może odnieść sukces. Przekonywał zgromadzonych, że warto czytać. Na koniec długo jeszcze rozdawał dedykacje i autografy.
PRZYJACIELE ZIPPIEGO
- Szczegóły
- Agnieszka Pawlak
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 98
W bieżącym roku szkolnym, klasa 1b realizowała program Przyjaciół Zippiego. Jest to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci w wieku 5-9 lat, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi.
Patyczak Zippi i jego przyjaciele pokazali nam, że uczucia są nieodłączną częścią naszego życia. W czasie zajęć dużo mówiliśmy o emocjach oraz o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i rozwiązywać konflikty. Dowiedzieliśmy się jak dbać o przyjaźń oraz tego, że warto okazywać pomoc innym. Ostatnie zajęcia odbyły się pod hasłem „Wspólne świętowanie”, na których zostały rozdane m.in. pamiątkowe dyplomy.
Był to szczególny czas - pełen rozmów, wspólnej zabawy i pozytywnej energii😊
Kampania promująca zdrowy tryb życia 2024
- Szczegóły
- Teresa Komodzińska-Kos
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 105
Nasza szkoła drugi rok współpracuje z Akademią Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. W kwietniowe środy uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez studentów trzeciego roku Wydziału Dietetyki . Przekazane przez nich treści dotyczyły zdrowego trybu życia. Ilości i jakości spożywanych posiłków oraz celowym ruchu-ćwiczeniach, treningach gwarantujących dobre samopoczucie. W tym roku prowadzący skupili się na odżywianiu. Uczniowie mogli się przekonać ile tłuszczu i cukru znajduje się w popularnych Fast -foodach, które szkodliwie wpływają na ludzki organizm. Sporządzali niskokaloryczne desery. Samodzielnie projektowali posiłek składający się z odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zapoznali się z przepisami na smaczne, zdrowe posiłki, które będą mogli sami przygotować w domu. Zdobytą wiedzę utrwalili rozwiązując Quiz. Mogli legalnie na lekcji skorzystać z telefonów.
Dziękuję Akademii Wychowania Fizycznego, w szczególności wykładowcy Hannie Dziewieckiej i jej studentom za współpracę w promowaniu zdrowego trybu życia.
„NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 96
Klasa 7 miała dziś możliwość wzięcia udziału w projekcie "Nie zmarnuj swojego życia". Prowadzący - Rymcerze - przedstawili młodzieży konsekwencje stosowania używek, zachęcali do bycia sobą i odkrywania swoich pasji.
Udział w zajęciach był możliwy dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
DZIEN ZIEMI W KLASACH II i III
- Szczegóły
- Anna Trautman
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 110
„Nasza planeta ma swoje święto" - takie hasło przyświecało klasom drugim i trzecim podczas Międzynarodowego Dnia Ziemi. Mały Samorząd zapoznał uczniów z losami naszej planety i sposobami ochrony przyrody. Uczniowie wykonali interesujące prace plastyczne dotyczące szanowania przyrody, zaprojektowali plakaty o Ziemi w ulubionym programie Paint oraz rozwiązywali quiz o tematyce ekologicznej. Każdy uczeń otrzymał dyplom ,,Przyjaciela Ziemi" i słodki upominek.
PRZYPOMNIENIE ZASAD UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY
- Szczegóły
- Anna Depta
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 99
Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Wiśniowskiego mieliśmy okazję przypomnieć sobie i utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie klasy 7, pod czujnym okiem specjalisty, uczestniczyli w warsztatach przypominających i utrwalających zasady udzielania pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach.
Wycieczka do Mniszek
- Szczegóły
- Agnieszka Pawlak, Renata Łastowska
- Kategoria: aktualności
- Odsłony: 106
Dnia 22 kwietnia klasy pierwsze dzięki wycieczce do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach mogły przenieść się w czasie. Podróż rozpoczęliśmy od zwiedzania zabytkowych budynków, w których mogliśmy zobaczyć ginące zawody, takie jak kowal, bednarz, pszczelarz, szewc, rybak i praczka. Duże wrażenie zrobiła na nas dawna klasa szkolna. każdy z zaciekawieniem słuchał opowieści, jak ta szkoła wyglądała kiedyś... Przechadzając się po pracowniach rzemieślniczych mogliśmy zadawać pytania, na które uzyskiwaliśmy odpowiedź, ale też wziąć do ręki narzędzia, którymi posługiwali się dawni fachowcy.