gif LPLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.
Nasza szkoła również skorzystała z tej inicjatywy, dzięki czemu zakupiliśmy drukarkę do wydruku 3D, nowoczesny sprzęt fotograficzny i multimedialny. Uczniowie w ramach zajęć z informatyki uczą się tworzenia obiektów 3D, jak również rozwijają swoje pasje i zainteresowania poprzez poznanie sprzętu fotograficznego i obsługi kamery, gimbala czy rejestracji dźwięku.