IMG 20220306 12515421 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione w 1999, żeby podkreślić bogactwo i różnorodność językową świata oraz zwrócić uwagę na liczbę języków zagrożonych oraz ginących. W naszej szkole to szczególne wydarzenie miało na celu przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na piękno języka polskiego oraz uświadomienie jego roli w kształtowaniu tożsamości narodowej. Dla klas IV-VIII przygotowaliśmy test językowy „Nasz język świadczy o nas”. Uczniowie zapoznali się też z historią tego święta, niektórzy przebrali się za swoich ulubionych bohaterów literackich. Wśród tych postaci mogliśmy zobaczyć m.in. Pana Kleksa, Mikołajka, Małego Księcia czy chłopców z Placu Broni.

A oto zwycięzcy testu „Nasz język świadczy o nas”
Klasa IVA- Eryk Marzec
Klasa IVB- Laura Braun
Klasa V- Laura Wardziak
Klasa VI- Wiktoria Pełech
Klasa VII A- Maria Wilczyńska, Oliwia Lewandowska, Zuzanna Czajka-Młynarczyk, Hanna Adamik
Klasa VIII A- Amelia Nowak
Klasa VIIIB- - Stanisław Kazimierczyk, Martyna Walicka.
Serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczniom życzymy, by dbali o nasz język nie tylko od święta. Warto być purystą językowym!

Nasz język świadczy o nas…