wiewioraZ przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Leśne stworzenia duże i małe” został rozstrzygnięty! Wzięło w nim udział 68 uczniów z 29 szkół z całej Polski. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, doskonalenie umiejętności fotograficznych oraz uwrażliwienie na piękno i różnorodność otaczającej nas fauny.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili m. in.: Przedstawiciel Nadleśnictwa Kłodawa oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Różankach, stanęła przed niemałym wyzwaniem, kiedy spośród tak licznie zgromadzonych prac musiała wyłonić te zwycięskie. Przy ocenie fotografii członkowie komisji brali pod uwagę nie tylko tematykę czy oryginalność, ale również kompozycję zdjęcia, jego wykadrowanie i inne aspekty techniczne.

pola nadzieiJak co roku nasza szkoła włączyła się w kampanię „Pola Nadziei”. Po raz siedemnasty Gorzowskie Hospicjum Św. Kamila przypomniało społeczeństwu o swoich potrzebach. Celem naszej szkolnej akcji było wsparcie tej placówki, wyrażenie solidarności z osobami chorymi terminalnie i ich rodzinami, szerzenie idei wolontariatu. Nasi uczniowie spisali się na medal, sprzedali 200 cebulek żonkili. Niektórzy kupujący przekazali bulwy na rzecz szkoły. Kiedy kwiaty wiosną zakwitną, przypomną nam wszystkim, jak ważna jest nadzieja i pomoc drugiemu człowiekowi.

W dniach 21-25 listopada 2022 roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Życzliwości zorganizowany w związku z odbywającym się 21 listopada Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień, Dniem Dobrych Uczynków i Pozytywnych Emocji. Samorząd uczniowski zaprosił do projektu nauczycieli oraz uczniów z klas 4-8.
Jesteśmy świadkami konfliktu zbrojnego, jaki rozgrywa się w Ukrainie, czyli walka i łamanie praw. 21 listopada połączyliśmy Dzień Życzliwości z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka. To wydarzenie, jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem. W ramach tego dnia wszyscy uczniowie zaproszeni zostali do ubrania się w kolorze niebieskim. Celem było okazanie wsparcia i solidarności dzieciom, których prawa nie są respektowane. Przez cały dzień rozbrzmiewały nam słowa:
"Mam prawo żyć"
"Mam Rawo być sobą"
"Czuć się bezpiecznie, wolną być osobą."

Pokazaliśmy zatem, iż walka i zawiść szkodzą, niszczą, a nie budują. Inicjatywa życzliwości ma za zadanie przekonać ludzi do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Przesłanie akcji jest proste:
Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

sko konkurs 2Rozstrzygnięto wyniki szkolnego konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach działalności SKO – „Jesienna skarbonka - dynia”. To jesienne warzywo stało się inspiracją dla wyobraźni i kreatywności uczniów naszej szkoły. Uczniowie wykonali skarbonki z masy solnej, słoików, papieru, bibuły. Wybór najpiękniejszej skarbonki był naprawdę trudny. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Za najładniejsze prace przyznano wyróżnienia:

cywilna służbaLubuski Urząd Wojewódzki, Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. oraz Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Szczecinie, Delegatura w Gorzowie Wlkp. byli organizatorami Konkursu „W służbie państwu i obywatelom. 100 – lecie Służby Cywilnej w Polsce”. Jego głównym celem była popularyzacja wiedzy historycznej o działalności Służby Cywilnej w Polsce. Zmagania przebiegały dwuetapowo. Etap szkolny miał formę testu przeprowadzonego online. Drugi etap to punktowana rozmowa z Komisją Konkursową. Naszą szkołę w tych zmaganiach reprezentowały trzy uczennice z klasy VIIIa. Dwie spośród nich, Oliwia Michałowicz i Maria Wilczyńska, dnia 10 listopada w siedzibie Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim wzięły udział w etapie finałowym.

NIEPODLEGŁA104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy przez dwa dni. 9 listopada uczniowie szkoły zostali zaproszeni na uroczystą akademię pt. „Pisk Białego Orła”. Fabuła przedstawienia została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I wojny światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Symbolem wolnej ojczyzny staje się Biały Orzeł, którego pisk pozwolił zachować nadzieję na wolność. Występ aktorów z klasy VIII a został wzbogacony tańcem w wykonaniu uczniów z młodszych klas oraz śpiewem szkolnego zespołu wokalnego. Zwieńczeniem przedstawienia tradycyjnie już była „Niepodległa, niepokorna”, która już od kilku lat stała się naszą piosenką finałową.

piłZ okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowany został konkurs artystyczny na sobowtóra Józefa Piłsudskiego. W poniedziałkowy poranek na korytarzach szkoły pojawili się uczniowie przebrani za Marszałka. Każde przebranie było wyjątkowe i wymagało od jego twórcy nie lada kreatywności. Jury miało trudny orzech do zgryzienia z wyłonieniem zwycięzcy. Ostatecznie komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich Marszałków przyznając im I lub II miejsce.

zuczekSerdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w eliminacjach organizowanego przez nas ogólnopolskiego konkursu fotograficznego "Leśne stworzenia duże i małe" objętego patronatem Nadleśnictwa Kłodawa. Spośród wszystkich prac zgłoszonych przez uczniów naszej szkoły do etapu ogólnopolskiego zostaną wytypowane cztery fotografie - dwie spośród autorów klas I-IV i dwie z klas V-VIII.

Prace wraz z kartą zgłoszeniową (załącznik) należy przesłać na adres mailowy podany w regulaminie do 18 listopada.

Karta zgłoszenia i regulamin

przerwa 127 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział III Międzynarodowej akcji pt.” Przerwa na czytanie”, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Gorzowie Wielkopolskim. W klasach I-III przerwa na czytanie odbywała się w miejscach wyznaczonych przez wychowawczynie były to tzw. strefy czytania. W ramach tego wydarzenia starsi uczniowie licznie odwiedzali czytelnię, gdzie w ciszy i w skupieniu oddawali się lekturze.
W akcji udział wzięło łącznie 200 uczniów.
Wielkie brawa dla wszystkich uczestników.

Galeria:

 

#przerwanaczytanie

bohateron banerKolejny raz uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Jej celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Podkategorie