herbata 1Herbata - najpopularniejszy napój. Podawana do śniadania- stawia na nogi. Parzona po południu- celebruje spotkania towarzyskie. Czarna, Zielona, biała, owocowa - ma wiele odmian. Uczniowie klasy Ib, w ramach zajęć edukacyjnych mieli możliwość poznać tajniki ceremonii tworzenia naparów. Specjalistka herbacianych suszy ze sklepu - „Czajniczek kawy i herbaty świata”- z Kupca Gorzowskiego - przybliżyła dzieciom historię powstania herbaty. Opowiedziała o rodzajach i sposobach tworzenia napojów herbacianych. Uczniowie skosztowali różnych odmian mieszanek liściastych i samodzielnie skomponowali swoje napary. Była to bardzo kreatywna i ciekawa lekcja.

gif LPLaboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Logo KonkursPPK21 lutego w naszej szkole odbył się Etap Gminny XXII Edycji Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Rywalizowaliśmy o awans do etapu wojewódzkiego z uczniami ze szkoły podstawowej w Kłodawie. Każdy zespół liczył trzy osoby, które rozwiązywały indywidualnie test, składający się z 25 pytań, w czasie 30 minut. Po zsumowaniu punktacji każdego zespołu wyłoniono zwycięską ekipę. Do etapu wojewódzkiego awansowała nasza drużyna z uczennicami w składzie: Lena Pisarewicz, Wiktoria Dera, Hanna Adamik.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej części konkursu.

001Upłynął pierwszy okres roku szkolnego 2022/2023. To również czas na podsumowanie działań przyrodniczo- biologicznych w szkole. Odbyły się w tym czasie następujące przedsięwzięcia:

-16 września-Sprzątanie Świata- Polska 2022- wzięły udział klasy 1-8/ posprzątano tereny przy szkole i tereny przydrożne w Różankach, zakupiono i posadzono rośliny( hibiskus, forsycję, pigwę, krzewuszkę, perukowiec) za fundusze zebrane przez uczniów w ubiegłym roku, przeprowadzono konkurs- kolaż do tematu „Wszystkie śmieci nasze są”, a prace konkursowe wyeksponowano na wystawie szkolnej, pozyskano materiały z Fundacji Nasza Ziemia dla klas 1-3 z którymi wychowawcy przeprowadzili zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej/,

-27 września-edukacja ekologiczna „W szkole też możesz być ECO” dla klas 1-8/ uczniowie z każdej klasy zostali zapoznani z zasadami ECO(prezentowanymi na gazetce szkolnej), które każdy może i powinien stosować w domu i w szkole, te zasady to: nie śmieć, oszczędzaj wodę, gaś światło, segreguj odpady, nie niszcz roślin, szanuj podręczniki, meble i sprzęt w szkole, ograniczaj plastik, wykorzystuj do końca zeszyty, kredki, ołówki/,

Wnioski o przyjęcie do klasy pierwszej można składać od 20.02.2023r. do 31.03.2023r. w sekretariacie szkoły.
Zgłoszenia dla dzieci z obwodu oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu szkoły należy pobrać ze strony internetowej sprozanki.pl, wypełnić i złożyć w sekretariacie szkoły.

Zasady rektutacji do szkoły

Zgłoszenie ucznia z obwodu szkoły

Wniosek o przyjęcie kandydata

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Klauzula informacyjna dla kandydata na ucznia

Deklaracja woli - religia/etyka

Zarządzenie ws. terminów rektutacji

 

 

ilustracja wprowadzającaW czwartkowy poranek społeczność szkolna zebrała się na hali sportowej aby podsumować wydarzenia z I okresu roku szkolnego 2022/2023. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali prezentacje obrazujące ostatnie półrocze z ich szkolnego życia. Była to świetna okazja do przypomnienia sobie przedsięwzięć i licznych wyjazdów klasowych. Podczas apelu Wójt Gminy Kłodawa – Pani Anna Mołodciak wręczyła stypendia naukowe uczniom, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5,0. Do tego zacnego grona zakwalifikowały się następujące osoby:

Resized 20230105 1104365 stycznia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z laureatami konkursu pt. ”Najpiękniejsza Kartka Bożenarodzeniowa”. Komisja konkursowa w skład, której wchodziły: Magdalena Krzyżaniak, Daria Siesicka i Sylwia Bratkowska przy ocenie brała pod uwagę: oryginalność, pomysł i estetykę wykonanej kartki. Po naradzie komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce- Nicola Bujak kl. IIB
II miejsce- Zuzanna Żabicka kl. IIB
III miejsce- Inez Rzyszkowska kl. IIIA

Wyróżnienia otrzymali:

  • Szymon Matuszczyk kl. IIA
  • Laura Braun kl. VB


Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu.

indeksSzkolna świetlica działa prężnie od pierwszych dni września. Uczniowie miło spędzają czas pod opieką nauczycieli, którzy robią wszystko, żeby każdy czuł się tam dobrze, bezpiecznie i mógł rozwijać swoje pasje. Wszystkie nasze działania można śledzić na stronie Facebook SWIETLICA SP ROZANKI. Zapraszamy do oglądania, podziwiania i śledzenia naszej strony.

ŚWIETLICOWE RÓŻNOŚCI NA FB

clipart9 grudnia 2022 roku zakończyła się pierwsza runda mistrzostw szkoły w piłkę nożną klas IV-VI. W systemie rozgrywek każdy z każdym po zaciętych meczach aż trzy drużyny uzyskały taką samą liczbę punktów i o wyniku końcowym zadecydowała różnica strzelonych do straconych bramek.

  • I miejsce zajęła klasa Vb;
  • II miejsce - klasa VI;
  • III miejsce - klasa IV;
  • IV miejsce - klasa Va.

Dużym zaskoczeniem jest trzecie miejsce klasy IV, która w trakcie pierwszej rundy wygrała dwa mecze. Przed drużynami jeszcze jedna runda, która wyłoni mistrza szkoły. Póki piłka w grze wszystko może się wydarzyć !!!

Mistrzostwa szkoły klas IV-VI w piłce nożnej

istockphoto 1357890877 612x612 (1)

 Alboć wezmą, alboć daj
tak kazał Święty Mikołaj.
Bo jeśli mu barana dasz,
Pewny pokój od wilka masz.
Mikołaj Rej

Podkategorie